Fyzioterapie

Fyzioterapie se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému.

Proč a kdy přijít na fyzioterapii?

Když cítíte v běžném životě či při sportu bolest nebo funkční omezení páteře nebo kloubů. Když se ve Vašem těle dlouhodobě objevuje ztuhlost svalů, mravenčení, pálení nebo jiné symptomy související s pohybem, který vykonáváte, nebo setrváním v určité pozici a chcete to změnit pohybem.

Poskytuji:

Co u mně očekávat?

Individuální přístup. Pro správnou diagnostiku vám položím několik otázek. Na základě diagnostiky stanovíme kroky potřebné ke změně a zvolíme pro vás vhodnou terapii.

Ve své praxi používám terapie:

McKenzie metoda

Tato celosvětově uznávaná metoda se využívá pro vyšetření, léčbu, prevenci, vzdělávání a povzbuzení pacientů s problémy v oblasti krční, hrudní a bederní páteře, nebo s poruchami periferních kloubů. Více zde.

Kineziotaping

Kinesiotaping se používaná k léčení a stimulaci pohybového aparátu, dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

Baňkování

Tato staletími ověřená metoda vám může pomoci od bolesti zad, nachlazení, uvolní ztuhlé svalstvo, stimuluje krevní oběh, endokrinní systém i vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku, zlepšuje trávení a vstřebávání živin, baňky jsou velmi účinné i proti celulitidě. Baňky se přikládají na reflexní zóny, akupunkturní body, přímo na bolavé místo nebo se používají k masáži.

Míčkování

Míčkování molitanovými míčky uvolní napětí kůže, svalů i fascií. Jsou vhodné na první pomoc akutních respiračních potíží. Ale stejně tak působí i u chronických potíží. Dokonale zprůchodní horní dýchací cesty, čím zbavují vaše dutiny nežádoucího hlenu. Ideální jeho použití na prevenci zánětů dutin a na celkové zlepšení imunity. Je vhodné pro použití i po stomatologických zákrocích, nebo jiných zákrocích v orofaciální oblasti.

SM systém

Stabilizace Mobilizace je metoda založená na procvičování svalových řetězců. Pomáhá při bolesti zad, ale i formou prevence.

V praxi používám také zkušenosti s prvky